O autorech

Chtěli jsme víc, než jen další obyčejnou bytovku.

Architekt

 

Návrh bytového domu do zahradní vilové čtvrti s historickým kontextem jsme pojali jako moderní stavbu, rozčleněnou na menší hmoty, sjednocené strukturovanou fasádou.

Dům lze charakterizovat jako spojení minimalistického designu s maximalistickými technologiemi. Vzhledem k tomu, že developerem je stavební firma, etablovaná svým puntičkářským technickým přístupem, bylo potřeba již v návrhu dbát na optimalizaci a proveditelnost každého detailu. 

Nestavíme pouze bytový dům. Stavíme dům, který má opravdový smysl.

100%PASSIVE
Ing. Jiří Čech
Ing. arch. Michal Širmer
 

Developer

Do projektu promítáme nejmodernější postupy a zkušenosti s výstavbou pasivních a nízkoenergetických domů z posledních letech, kterých máme v portfoliu hned několik.

Pro realizaci špičkového bytového domu jsme dlouze hledali vhodnou lokalitu. Rezidenční vilovou čtvrť, kde se snoubí na jedné straně mimořádně kvalitní občanská vybavenost, a na druhé straně působivá příroda se zalesněnými kopci. Inspirací pro jméno projektu byla nedaleká říčka Švarcava.

Pro ztvárnění projektu jsme vyzvali atelier 100%PASSIVE, který dokázal se znalostí nízkoenergetických technologií vytvořit residenční dům s moderní a neotřelou architekturou, který je nezaměnitelný.

Naším cílem je vytvořit kvalitní bydlení v originálním provedení, které budete milovat.

Martin Švejnoha
Ing. Martin Pazderník